Moje Služby

Profesionální masáže na Horské Kvildě a okolí – Veronika Honesová

Bolí Vás záda, nohy, či celé tělo? Nebo si chcete pouze odpočinout a užít relax? Kontaktujte mě a společně zkusíme najít cestu, jak Vás dostat zpět do formy.

Klasická masáž

Klasická masáž

  • Zad a šíje 45 minut - 420 Kč
  • Dolních končetin 60 minut - 510 Kč
  • Šíje 20 minut - 200 Kč

Jedná se o tlakovou masáž, která Je velmi vhodná u chronických bolestivých stavů, kde napomáhá uvolnění bolestivých spazmů a blokád vzniklých v důsledku různých úrazů a především přetěžování organismu. Též se aplikuje jako prevence úrazů a zdravotních potíží. Obsahuje rekondiční ošetření spoušťových bodů, které nazýváme trigger points neboli spoušťové body.

 

Spoušťové body jsou malé zatuhlé uzlíky ve svalech, které se vyznačují zvýšeným napětím a bolestivostí. Často bývají na pohmat velmi bolestivé a mohou způsobovat bolest i ve vzdálených oblastech těla (v tzv. zónách přenesené bolesti). Přenesené bolesti se mohou vyskytovat i velice daleko od místa aktivního spoušťového bodu. Spoušťové body též mohou při podráždění vyvolat svalový záškub. Jsou způsobeny lokálním svalovým napětím drobných svalových vláken spolu s biochemickými změnami v jejich okolí. Například přetížení, spánek v nesprávné poloze, nevhodným sezením a mnoho dalších. Tyto změny nepostihují celou délku svalu nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken. Již samotné odstranění spoušťových bodů dokáže zmírnit bolest svalů i bolesti v souvisejících vzdálených oblastech.

HAWAISKÁ MASÁž

  • Zad 60 minut - 550 Kč

Havajská masáž se narodila na Havajských ostrovech a proto si s sebou nese své jméno. Při této masáži zapojuji především předloktí a lokty s využitím váhy a těžiště těla. Masáž se zaměřuje na celkové zdraví člověka, stimuluje krevní oběh, podporuje detoxikaci organismu, hluboce uvolňuje svalové spazmy a odstraňuje bolestivost staženého svalstva.

Hawai
Lávové kameny

Masáž lávovými kameny

  • Zad a šíje 60 minut - 550 Kč
  • Celotělová 90 minut - 720 Kč

Havajská masáž se narodila na Havajských ostrovech a proto si s sebou nese své jméno. Při této masáži zapojuji především předloktí a lokty s využitím váhy a těžiště těla. Masáž se zaměřuje na celkové zdraví člověka, stimuluje krevní oběh, podporuje detoxikaci organismu, hluboce uvolňuje svalové spazmy a odstraňuje bolestivost staženého svalstva.

Lymfatická MASÁž

  • Dolních končetin a krku 60 minut - 760 Kč

Též nazývaná jako manuální lymfodrenáž, je speciální jemná masážní technika, která pozitivně ovlivňuje lymfatický systém a má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí) na krevní a lymfatický oběh. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Lymfatická masáž je velmi jemná.

Napomáhá k léčbě a prevenci celulitidy, zmírňuje revmatické otoky, výrazně podporuje detoxikaci organismu zpevňuje podkoží,  zmírňuje revmatické otoky, upravuje žilní nedostatečnost a působí jako prevence otoků a křečových žil.

Lymfatická masáž
Baňkování

baňkování

  • Zad a šíje 30 minut - 250 Kč

Baňkování je součástí základní části léčebných metod klasické čínské medicíny. Využívá shodné energetické dráhy a body jako akupunktura, ale stimulace se provádí odlišně. A to vytvořeným podtlakem v baňce. Baňková masáž působí nejen fyzikálně ale i reflexně, je zde velmi příznivý účinek při uvolňování ztuhlých svalů a blokád v těle. S baňkami pracuji dynamicky ( nenechávám je pouze na jednom místě).

KINEZIOLOGICKÉ TEJPOVÁNÍ

Jedná se o fyzioterapeutickou a rehabilitační metodu, pomocí níž se na tělo aplikují barevné elastické pásky-tejpy Které pozitivně působí na zlepšení funkce svalu (oslabeného či přetíženého), zlepšují funkci klubů, zmírňují otoky a tlumí bolest dané oblasti.

Použitím kineziologických tejpů též zlepšujeme tok krve a lymfatických tekutin, čímž se snižují otoky a krevní výrony. Barva tejpu neurčuje jeho vlastnosti na pohybový aparát. V roce 2017 jsem byla proškolena Školou tejpování v Českých Budějovicích a získala tak platné osvědčení. Ceny tejpování se liší dle tejpované oblasti.

Lymfatická masáž